Dwie komisje wyborcze mające siedziby w powiecie szczycieńskim znalazły się pod lupą prokuratorów ze względu na wątpliwości dotyczące wyników II tury. - Po ponownym przeliczeniu głosów w tych komisjach przez śledczych okazało się, że żadnych nieprawidłowości nie stwierdzono – informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Daniel Brodowski.
W sobotę 12 lipca na przejeździe drogowo – kolejowym w Pasymiu doszło do niebezpiecznego incydentu.
Prokuratura Rejonowa w Piszu wszczęła śledztwo w sprawie śmierci 17-letniej Angeliki ze Świętajna.
W czwartek 10 lipca przed południem na drodze wojewódzkiej nr 604 między Wielbarkiem a Przeździękiem Wielkim doszło do pożaru osobowego suzuki.
Od 24 lipca mieszkańcy Szczytna mogą zgłaszać swoje projekty do kolejnej edycji budżetu obywatelskiego. Wyniki poznamy pod koniec października.
W piątkowy wieczór na głównej scenie Festiwalu Dni i Noce Szczytna z wyjątkowym, jubileuszowym koncertem wystąpi Hunter świętujący 40-lecie działalności. Lider kultowej grupy Paweł Grzegorczyk opowiada o tym, kiedy tak naprawdę powstał zespół, jakie były jego początki, dlaczego na Dniach i Nocach zdarzyło mu się grać z półplaybacku oraz jak to się stało, że zamienił skrzypce na gitarę elektryczną.
Rafał Wilczek, który przez przez ponad pięć lat pełnił funkcję dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Szczytnie, został prezesem spółki SIM KZN „Północ”. Zarząd Powiatu ogłosił więc konkurs mający wyłonić jego następcę. Kandydaci na składanie ofert mają czas do 22 lipca.
Przez dwa dni Pasym żył rzeczywistością pomiędzy jawą a snem. To zasługa 5. edycji festiwalu sztuki ulicznej, który na stałe już wpisał się w letni kalendarz imprez, przyciągając nie tylko wielu mieszkańców, ale też gości z innych miejscowości powiatu i turystów.
Stare, zardzewiałe i często nieczytelne już tablice z nazwami ulic wreszcie zostaną zastąpione nowymi. Z kolei na pasażu przy fontannie Krzysztofa Klenczona pojawiło się dodatkowe oświetlenie.
Blisko 3 mln zł kosztowała przebudowa drogi gminnej z Łatanej Wielkiej do Lesin Wielkich.
Szczytno znalazło się na 57. miejscu listy rankingowej projektów, które pozytywnie przeszły ocenę merytoryczną w naborze do Polsko – Szwajcarskiego Programu Rozwoju Miast. Szczycieński samorząd ubiega się o ponad 80 mln zł, ale to, czy otrzyma te środki, zależy teraz od decyzji Komitetu Sterującego.
W tym roku 11 lipca obchodziliśmy w Polsce nowe święto państwowe – Narodowy Dzień Pamięci o Polakach – Ofiarach Ludobójstwa dokonanego przez OUN i UPA na ziemiach wschodnich II Rzeczypospolitej Polskiej.
Zbiórka w niedzielne przedpołudnie na szczycieńskim placu Juranda stała się ich znakiem rozpoznawczym (fot. 1) .
Działający przy Miejskim Domu Kultury w Szczytnie zespół Osnowa wrócił z XX Orzyskich Spotkań Folklorystycznych aż z czterema nagrodami.
W sobotę, w wieku 78 lat w Ostródzie zmarł Janusz Gębczyński, były sołtys Nart, dwukrotny zwycięzca Plebiscytu na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego.
36-letni mieszkaniec Szczytna podejrzany jest o to, że od 2023 roku do lipca bieżącego roku znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją partnerką i jej dziećmi.
W niedzielę 13 lipca po godzinie 23.00 strażacy zostali powiadomieni o pożarze garażu w Trelkówku.
Chociaż od przyjęcia ostatniej uchwały o wysokości ekwiwalentu dla strażaków minęły już dwa lata Rada Gminy w Rozogach zwleka z przyjęciem nowej uchwały do czego zobowiązuje ją ustawa.
Sukces policjanta ze Szczytna. Mł. asp. Kamil Szczepanek zajął II miejsce w wojewódzkich eliminacjach do finału XV Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”.
Gdzie warto być, co obejrzeć i czego posłuchać? Oto nasze propozycje na spędzenie wolnego czasu w powiecie szczycieńskim.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.