Już w sprzedaży!
Już w sprzedaży!
Grillowanie dyrektora
Grillowanie dyrektora

Nad głową dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i przewodniczącego Stowarzyszenia „Razem dla Mieszkańców” Krzysztofa Mańkowskiego od pewnego czasu gromadzą się czarne chmury.

Barwna niedziela palmowa
Barwna niedziela palmowa

Południową mszą świętą w kościele parafialnym w Rozogach rozpoczęto uroczyste obchody Niedzieli Palmowej z udziałem konkursowych palm wielkanocnych. Barwność i pomysłowość

Więzienia CIA na wokandzie
Więzienia CIA na wokandzie

Jeden z wątków związanych z głośną sprawą więzień CIA w Polsce trafił na wokandę Sądu Rejonowego w Szczytnie. Rozpoznawał on zażalenie na decyzję Prokuratury Apelacyjnej…

Czy to była zemsta?
Czy to była zemsta?

Chociaż od czasu głosowania nad budżetem gminy Świętajno minęły już trzy miesiące, temat ten wciąż wzbudza emocje wśród miejscowych radnych. Niewykluczone, że powstały…

Pendolino do Szyman
Pendolino do Szyman

Kolejne remonty infrastruktury kolejowej na terenie naszego powiatu znacznie skróciły czasy przejazdu pomiędzy Olsztynem a Szczytnem. Teraz okazją na zwiększenie komfortu podróżowania…

Previous Next Play Pause
Grillowanie dyrektora Grillowanie dyrektora
Barwna niedziela palmowa Barwna niedziela palmowa
Więzienia CIA na wokandzie Więzienia CIA na wokandzie
Czy to była zemsta? Czy to była zemsta?
Pendolino do Szyman Pendolino do Szyman

Trwa I etap Plebiscytu na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego. Na głosy Czytelników czekamy do 10 kwietnia. W tym tygodniu przybliżamy plebiscytowe osiągnięcia sołtysów z gminy Świętajno. Największe sukcesy osiągała w nim była już sołtys Spychowa, Renata Karwacka, dwukrotna triumfatorka naszej zabawy.

Dodaj komentarz

W oczyszczalni ścieków w Jedwabnie doszło do groźnej awarii. Na szczęście z dwóch uszkodzonych urządzeń udało się zmontować jedno, które pozwoliło zażegnać niebezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

Wśród ujawnionych dzięki monitoringowi miejskiemu wykroczeń dominują drogowe i porządkowe. Obecnie składa się on z dwunastu kamer, w tym jednej mobilnej. W najbliższym czasie miasto nie planuje jego rozbudowy. Zmieni za to technologię na bezprzewodową. Kontrowersje wśród mieszkańców budzi kwestia dostępu do nagrań.

Dodaj komentarz

Już w wakacje na półwyspie za browarem ma powstać osada Pofajdoków. Będzie się ona składać z miniaturowych domków ziemnych, młyna i kuźni. - Nie pozostanie przy tym bezludna – zapewniają zaangażowane w jej budowę osoby. Dodają, że będzie to wielka atrakcja dla mieszkańców miasta i turystów.

Dodaj komentarz

To smutne, że nasze dzieci za udział w konkursach czy za wysoką średnią dostają najwyżej puchar – uważa przewodnicząca Gminnego Koła Związku Nauczycielstwa Polskiego w Dźwierzutach Hanna Deptuła. Po raz kolejny apeluje do władz samorządowych o wydzielenie w budżecie środków finansowych na nagrody dla najlepszych uczniów.

Dodaj komentarz

Uroczyście władze samorządowe pożegnały starych i powitały nowych sołtysów. Podczas sesji Rady Gminy wójt Sławomir Ambroziak i przewodnicząca rady Elżbieta Brzóska dziękowali odchodzącym sołtysom za wkład pracy i poświecenie na rzecz lokalnej społeczności. Zwycięzcom gratulowali zaufania wyborców i życzyli sukcesów w rozpoczynającej się kadencji.

Dodaj komentarz

Trwają wybory sołtysów i rad sołeckich w gminie Pasym. Zanotowane rozstrzygnięcia wskazują, że do funkcji sołtysa większe aspiracje zgłaszają panie.

Dodaj komentarz

Firma „Yacht Serwis Sygnowski” z Zabiel musi poczekać na zgodę wielbarskiego samorządu. Gotowy już projekt uchwały na wydzierżawienie jej w drodze bezprzetargowej 3,5 ha gruntu został zdjęty z porządku obrad Rady Gminy.

Dodaj komentarz

To, co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. Epidemia cukrzycy, otyłości, chorób serca i wielu innych chorób, które trapią współczesne społeczeństwa jest niestety ściśle związana ze sposobem naszego odżywiania. Dieta to ważny element leczenia wielu chorób.

Dodaj komentarz

 

Dodaj komentarz

 

Dodaj komentarz

65 uczniów z gminy Szczytno otrzymało nagrody wójta za dobre wyniki w nauce. Listy z najwyższą średnią: 6,0 i 5,93 otwierają bracia - Łukasz i Paweł Tarasiukowie. Pierwszy jest uczniem SP 6 w Szczytnie, drugi uczęszcza do Gimnazjum nr 1 w Szczytnie.

Dodaj komentarz

 

Dodaj komentarz

W minionym tygodniu uczniowie Zespołu Szkół nr 3 im. Jana III Sobieskiego w Szczytnie uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Warszawy. Młodzież odwiedziła miejsca związane z historią Polski – siedzibę Parlamentu i Powązki Wojskowe.

Dodaj komentarz

W minioną środę w Gminnym Ośrodku Kultury w Wielbarku nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na „Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną”.

Dodaj komentarz

Dobiegły końca wybory sołtysów w gminie Wielbark. W sołectwach, gdzie zapadły rozstrzygnięcia w minionym tygodniu, zwyciężały same panie.

Dodaj komentarz

Podobnie jak w Wielbarku i Pasymiu, także w gminie Rozogi większym zaangażowaniem w życie lokalnej społeczności wykazały się panie. Nie dość, że wygrały w wyborach przeprowadzonych w ostatnich trzech sołectwach, to jeszcze zdominowały składy rad sołeckich.

Dodaj komentarz

Nauczyciele pracujący w szczycieńskim liceum w pierwszych latach jego funkcjonowania, byli postaciami nietuzinkowymi. Przybyli do Szczytna, podobnie jak uczniowie, z różnych stron kraju, z różnym bagażem doświadczeń oraz wojennych przeżyć. Oto, jak zapamiętał ich absolwent szkoły, Zbigniew Chmielewski:

Dodaj komentarz

Jakże ten niesłychanie szybki postęp technologiczny zmienił świat. I to w każdej dziedzinie. Także dziedzinie sztuki. Zwłaszcza nieograniczone możliwości jakie daje komputer w dziedzinie kreowania otaczającej nas rzeczywistości całkowicie zmieniły pokaźną części twórczości plastycznej.

Dodaj komentarz

 

Dodaj komentarz